Y4021150R000B0W
Mfr.Part #
Y4021150R000B0W
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Description
RES SMD 150 OHM 0.1% 1/10W 0603
Temperature Coefficient :
±0.2ppm/°C
Series :
FRSM
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package :
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Length :
1.6002mm
Height :
635μm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Power Dissipation :
100mW
Height Seated (Max) :
0.025 0.64mm
Width :
812.8μm
Tolerance :
±0.1%
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Feature :
Moisture Resistant, Non-Inductive
Packaging :
Tray
Max Operating Temperature :
150°C
Resistance :
150Ohms
Size / Dimension :
0.063Lx0.032W 1.60mmx0.81mm
Datasheets
Y4021150R000B0W
VPG Foil Y4021150R000B0W
FRSM Series, Metal Foil, 150Ohms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~150°C