WF04H1003DTL
Mfr.Part #
WF04H1003DTL
Description
RES 100K OHM 0.05% 1/16W 0402
Chip Resistor - Surface Mount
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Tolerance :
±0.5%
Resistance :
100kOhm
Power (Watts) :
1/16W
Package / Case :
Temperature Coefficient :
±100ppm/℃