WF04H1002DTL
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
WF04H1002DTL
Manufacturer
Walsin Technology
Description
RES 10K OHM 0.05% 1/16W 0402
Manufacturer :
Walsin Technology
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
RoHS Status :
RoHS Compliant
Tolerance :
±0.5%
Power (Watts) :
1/16W
Package / Case :
Resistance :
10kOhm
Temperature Coefficient :
±100ppm/℃