TNPU120686K6BZEN00
Mfr.Part #
TNPU120686K6BZEN00
Description
RES SMD 86.6K OHM 0.1% 1/4W 1206
Operating Temperature :
-55°C~125°C
1206 (3216 Metric)
Max Operating Temperature :
125°C
Tolerance :
±0.1%
Length :
3.2004mm
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Max Power Dissipation :
250mW
Min Operating Temperature :
-55°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Resistance :
86.6kOhms
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Width :
1.6002mm
Factory Lead Time :
21 Weeks
Vishay / Dale TNPU120686K6BZEN00
TNPU Series, Thin Film, 86.6kOhms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~125°C