TNPU0402200RBZEP00
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TNPU0402200RBZEP00
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Datasheet
Download
Description
TNPU0402 200R 0.1% T-16 EP1 E3
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Height - Seated (Max) :
0.016" (0.40mm)
Width :
0.5 mm
Ratings :
AEC-Q200
Supplier Device Package :
Termination Style :
SMD/SMT
Voltage Rating :
50 V
Size / Dimension :
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Features :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Packaging :
MouseReel
Vishay
Failure Rate :
Product Type :
Thin Film Resistors
Product Category :
Thin Film Resistors - SMD
Power (Watts) :
0.063W, 1/16W
Type :
High Precision Thin Film Chip Resistors
Number of Terminations :
2
Product Status :
Active
Power Rating :
62.5 mW (1/16 W)
RoHS :
Details
Minimum Operating Temperature :
- 55 C
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Product :
Precision Resistors Thin Film SMD
Series :
TNPU e3
Tolerance :
±0.1%
Composition :
Thin Film
Technology :
Thin Film
Length :
1 mm
Brand :
Vishay / Draloric
Mounting Style :
PCB Mount
Maximum Operating Temperature :
+ 125 C
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Height :
0.35 mm
Subcategory :
Resistors
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Resistance :
200 Ohms
Package :
Digi-Reel?
Vishay / Dale TNPU0402200RBZEP00
TNPU e3 Series, Thin Film, 200 Ohms, 0.063W, 1/16W, ±0.1%, -55°C ~ 125°C