TNPU1206665RBZEN00
Mfr.Part #
TNPU1206665RBZEN00
Description
RES SMD 665 OHM 0.1% 1/4W 1206
1 (Unlimited)
Width :
1.6002mm
ROHS3 Compliant
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Power Dissipation :
250mW
Tolerance :
±0.1%
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Published :
Length :
3.2004mm
Tape and Reel (TR)
Max Operating Temperature :
125°C
Resistance :
665Ohms
Factory Lead Time :
13 Weeks
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
2
Vishay / Dale TNPU1206665RBZEN00
TNPU Series, Thin Film, 665Ohms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~125°C