TNPU12065K49BZEN00
Mfr.Part #
TNPU12065K49BZEN00
Description
RES SMD 5.49K OHM 0.1% 1/4W 1206
Resistance :
5.49kOhm
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Factory Lead Time :
49 Weeks
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Tolerance :
±0.1%
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Max Power Dissipation :
250mW
TNPU
Vishay / Dale TNPU12065K49BZEN00
TNPU Series, Thin Film, 5.49kOhm, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~125°C