TNPU12065K36BZEN00
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TNPU12065K36BZEN00
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES SMD 5.36K OHM 0.1% 1/4W 1206
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Series :
TNPU
Max Power Dissipation :
250mW
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Max Operating Temperature :
125°C
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Factory Lead Time :
21 Weeks
Ratings :
AEC-Q200
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Supplier Device Package :
Width :
1.6002mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Tolerance :
±0.1%
Min Operating Temperature :
-55°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Resistance :
5.36kOhms
Height :
660.4μm
Composition :
Thin Film
Length :
3.2004mm
Number of Terminations :
2
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Vishay / Dale TNPU12065K36BZEN00
TNPU Series, Thin Film, 5.36kOhms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~125°C