TNPU12065K10BZEN00
Mfr.Part #
TNPU12065K10BZEN00
Description
RES SMD 5.1K OHM 0.1% 1/4W 1206
Factory Lead Time :
20 Weeks
Length :
3.2004mm
Tolerance :
±0.1%
Max Power Dissipation :
250mW
Resistance :
5.1kOhms
Supplier Device Package :
Contact Plating :
Tin
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Max Operating Temperature :
125°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Width :
1.6002mm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Vishay / Dale TNPU12065K10BZEN00
TNPU Series, Thin Film, 5.1kOhms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~125°C