TNPU120649K9BZEN00
Mfr.Part #
TNPU120649K9BZEN00
Description
RES SMD 49.9K OHM 0.1% 1/4W 1206
Chip Resistor - Surface Mount
Case Code (Imperial) :
Contact Plating :
Tin
Factory Lead Time :
20 Weeks
AEC-Q200
Height :
660.4μm
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Published :
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
REACH SVHC :
Unknown
Width :
1.6002mm
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Supplier Device Package :
Max Power Dissipation :
250mW
Voltage - Rated DC :
200V
ROHS3 Compliant
Case Code (Metric) :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Length :
3.2004mm
Tolerance :
±0.1%
Min Operating Temperature :
-55°C
Radiation Hardening :
No
Resistance :
49.9kOhms
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Power Rating :
250mW
Max Operating Temperature :
125°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Voltage - Rated :
200V
Vishay / Dale TNPU120649K9BZEN00
TNPU Series, Thin Film, 49.9kOhms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~125°C