TNPU1206340KAZEN00
Mfr.Part #
TNPU1206340KAZEN00
Description
RES SMD 340K OHM 0.05% 1/4W 1206
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Factory Lead Time :
21 Weeks
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Resistance :
340kOhm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Tolerance :
±0.05%
Vishay / Dale TNPU1206340KAZEN00
TNPU Series, Thin Film, 340kOhm, 0.25W 1/4W, ±0.05%, -55°C~125°C