TNPU12061K91BZEN00
Mfr.Part #
TNPU12061K91BZEN00
Description
RES SMD 1.91K OHM 0.1% 1/4W 1206
Max Power Dissipation :
250mW
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Tolerance :
±0.1%
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Factory Lead Time :
13 Weeks
Max Operating Temperature :
125°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Resistance :
1.91kOhms
Width :
1.6002mm
Length :
3.2004mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Vishay / Dale TNPU12061K91BZEN00
TNPU Series, Thin Film, 1.91kOhms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~125°C