TNPU08056K65AZEN00
Mfr.Part #
TNPU08056K65AZEN00
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Description
RES SMD 6.65KOHM 0.05% 1/8W 0805
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Published :
Factory Lead Time :
13 Weeks
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Resistance :
6.65kOhm
Tolerance :
±0.05%
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Vishay / Dale TNPU08056K65AZEN00
TNPU Series, Thin Film, 6.65kOhm, 0.125W 1/8W, ±0.05%, -55°C~125°C