TNPU08052K94AZEN00
Mfr.Part #
TNPU08052K94AZEN00
Description
RES SMD 2.94KOHM 0.05% 1/8W 0805
Tolerance :
±0.05%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Resistance :
2.94kOhms
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package :
Factory Lead Time :
21 Weeks
TNPU
Vishay / Dale TNPU08052K94AZEN00
TNPU Series, Thin Film, 2.94kOhms, 0.125W 1/8W, ±0.05%, -55°C~125°C