TNPU080529K4BZEN00
Mfr.Part #
TNPU080529K4BZEN00
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Description
RES SMD 29.4K OHM 0.1% 1/8W 0805
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Factory Lead Time :
6 Weeks
Ratings :
AEC-Q200
Supplier Device Package :
Resistance :
29.4kOhms
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Tolerance :
±0.1%
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Number of Terminations :
2
Published :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Vishay / Dale TNPU080529K4BZEN00
TNPU Series, Thin Film, 29.4kOhms, 0.125W 1/8W, ±0.1%, -55°C~125°C