TNPU0603715RBZEN00
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TNPU0603715RBZEN00
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES SMD 715 OHM 0.1% 1/10W 0603
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Mounting Feature :
Surface Mount
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Reach Compliance Code :
Unknown
Ratings :
AEC-Q200
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Factory Lead Time :
6 Weeks
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
ECCN Code :
EAR99
Number of Terminations :
2
Tolerance :
±0.1%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Pbfree Code :
yes
Composition :
Thin Film
Published :
Surface Mount :
yes
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Series :
TNPU
Construction :
Chip
Resistance :
715Ohm
Working Voltage :
75V