TNPU060334K8AZEN00
Mfr.Part #
TNPU060334K8AZEN00
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Description
RES SMD 34.8K OHM 1/10W 0603
Tolerance :
±0.05%
Resistance :
34.8kOhms
Factory Lead Time :
6 Weeks
Min Operating Temperature :
-55°C
Series :
TNPU
Max Operating Temperature :
125°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
Length :
1.6002mm
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Tape and Reel (TR)
Height :
558.8μm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Width :
838.2μm
Supplier Device Package :
Max Power Dissipation :
100mW
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Vishay / Dale TNPU060334K8AZEN00
TNPU Series, Thin Film, 34.8kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.05%, -55°C~125°C