SR04X1000FTL
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
SR04X1000FTL
Manufacturer
Walsin Technology
Description
RES 100 OHM 1% 1/10W 0402
Manufacturer :
Walsin Technology
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Power (Watts) :
0.0625W
Packaging :
Tape and Reel (TR)
RoHS Status :
RoHS Compliant
Tolerance :
±1%
Resistance :
100Ohm
Package / Case :
Temperature Coefficient :
±100ppm/℃