SM4124DT221R
Mfr.Part #
SM4124DT221R
Description
RES 221 OHM 0.5% 2W 4124
Stock
800
In Stock :
800
Operating Temperature :
-55°C~275°C
Resistance :
221Ohm
EAR99
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Tolerance :
±0.5%
Size / Dimension :
0.429Lx0.240W 10.90mmx6.10mm
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
JESD-609 Code :
e3
Power (Watts) :
2W
Height Seated (Max) :
0.195 4.95mm
Working Voltage :
50V
Rated Power Dissipation (P) :
2W
Datasheets
SM4124DT221R
Stackpole Electronics, Inc. SM4124DT221R
FIXED RESISTOR SM Series, Wirewound, 221Ohm, 2W, ±0.5%, -55°C~275°C