RL0805FR-7W0R91L
Mfr.Part #
RL0805FR-7W0R91L
Description
RES 0.91 OHM 1% 1/4W 0805
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Tolerance :
±1%
Resistance :
910mOhm
Max Power Dissipation :
250mW
Height :
609.6μm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Datasheets
RL0805FR-7W0R91L
YAGEO RL0805FR-7W0R91L
RL Series, Thick Film, 910mOhm, 0.25W 1/4W, ±1%, -55°C~125°C