RL0805FR-070R033L
Mfr.Part #
RL0805FR-070R033L
Description
RES 0.033 OHM 1% 1/8W 0805
2
Pbfree Code :
yes
AEC-Q200
Depth :
1.25mm
Contact Plating :
Tin
Resistance :
33mOhm
Power Rating :
125mW
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Published :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Packaging :
Cut Tape (CT)
Height :
500μm
Temperature Coefficient :
±1200ppm/°C
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Radiation Hardening :
No
Military Standard :
Not
Weight :
5.499807mg
Case Code (Metric) :
Termination :
SMD/SMT
Factory Lead Time :
33 Weeks
Case Code (Imperial) :
Tolerance :
±1%
Datasheets
RL0805FR-070R033L
YAGEO RL0805FR-070R033L
RL Series, Thick Film, 33mOhm, 0.125W 1/8W, ±1%, -55°C~155°C