RE1206FRE07340KL
Mfr.Part #
RE1206FRE07340KL
Description
RES SMD 340K OHM 1% 1/4W 1206
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.122Lx0.063W 3.10mmx1.60mm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Resistance :
340kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Max Power Dissipation :
250mW
Datasheets
RE1206FRE07340KL
YAGEO RE1206FRE07340KL
SURFACE MOUNT, RE Series, Thick Film, 340kOhm, 0.25W 1/4W, ±1%, -55°C~155°C