RE1206DRE0710K2L
Mfr.Part #
RE1206DRE0710K2L
Description
RES SMD 10.2K OHM 0.5% 1/4W 1206
Resistance :
10.2kOhm
Size / Dimension :
0.122Lx0.063W 3.10mmx1.60mm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.5%