RE0603FRE074M99L
Mfr.Part #
RE0603FRE074M99L
Description
RES SMD 4.99M OHM 1% 1/10W 0603
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Resistance :
4.99MOhm
Max Power Dissipation :
100mW
Datasheets
RE0603FRE074M99L
YAGEO RE0603FRE074M99L
RE Series, Thick Film, 4.99MOhm, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C