RE0603DRE07100RL
Mfr.Part #
RE0603DRE07100RL
Description
RES SMD 100 OHM 0.5% 1/10W 0603
Factory Lead Time :
33 Weeks
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
2
ECCN Code :
EAR99
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Published :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Surface Mount :
yes
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Max Power Dissipation :
100mW
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Mounting Feature :
Surface Mount
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Working Voltage :
75V
Tape and Reel (TR)
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Pbfree Code :
yes
Resistance :
100Ohm
Tolerance :
±0.5%