MXJEAFC40M0
Mfr.Part #
MXJEAFC40M0
Description
HC49S 18PF 10/20PPM -20/70C 40M
Frequency :
40 MHz
Frequency Stability :
±20ppm
Height - Seated (Max) :
0.165 (4.20mm)
Load Capacitance :
18pF
Series :
MXJ
Operating Temperature :
-20°C ~ 70°C
ESR (Equivalent Series Resistance) :
80 Ohms
Frequency Tolerance :
±10ppm