MXJEAFC25M0
Mfr.Part #
MXJEAFC25M0
Description
HC49S 18PF 10/20PPM -20/70C 25M
Surface Mount
Series :
MXJ
ESR (Equivalent Series Resistance) :
40 Ohms
Frequency :
25 MHz
Operating Temperature :
-20°C ~ 70°C
Load Capacitance :
18pF
Frequency Tolerance :
±10ppm
Frequency Stability :
±20ppm
Height - Seated (Max) :
0.165 (4.20mm)