MXJEAFC16M0
Mfr.Part #
MXJEAFC16M0
Description
HC49S 18PF 10/20PPM -20/70C 16M
Height - Seated (Max) :
0.165 (4.20mm)
Load Capacitance :
18pF
Frequency Stability :
±20ppm
Frequency :
16 MHz
ESR (Equivalent Series Resistance) :
40 Ohms
Frequency Tolerance :
±10ppm
Operating Temperature :
-20°C ~ 70°C