MSR1-0R1J1
Mfr.Part #
MSR1-0R1J1
Description
RES 0.1 OHM 5% 1W RADIAL
Power (Watts) :
1W
Resistance :
100MOhm
Height Seated (Max) :
0.299 7.60mm
Operating Temperature :
-65°C~275°C
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.449Lx0.067W 11.40mmx1.70mm
Datasheets
MSR1-0R1J1
Riedon MSR1-0R1J1
100mOhm, 1W, Metal Element,