MSR1-0R01J1
Mfr.Part #
MSR1-0R01J1
Description
RES 0.01 OHM 5% 1W RADIAL
Stock
93
In Stock :
93
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Resistance :
10MOhm
Tolerance :
±5%
Power (Watts) :
1W
Operating Temperature :
-65°C~275°C
Size / Dimension :
0.449Lx0.067W 11.40mmx1.70mm
Height Seated (Max) :
0.299 7.60mm
Datasheets
MSR1-0R01J1
Riedon MSR1-0R01J1
10mOhm, 1W, Metal Element,