MSR1-0R02F1
Mfr.Part #
MSR1-0R02F1
Description
RES 0.02 OHM 1% 1W RADIAL
Resistance :
20mOhm
Height Seated (Max) :
0.299 7.60mm
Radial
Published :
Height :
7.5946mm
Operating Temperature :
-65°C~275°C
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Number of Terminations :
2
Factory Lead Time :
7 Weeks
Tolerance :
±1%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Max Power Dissipation :
1W
Size / Dimension :
0.449Lx0.067W 11.40mmx1.70mm
Datasheets
MSR1-0R02F1
Riedon MSR1-0R02F1
20mOhm, Metal Element,