MSR1-0R03F1
Mfr.Part #
MSR1-0R03F1
Description
RES 0.03 OHM 1% 1W RADIAL
Stock
606
In Stock :
606
1 (Unlimited)
Published :
2012
Series :
MSR
Power (Watts) :
1W
Height Seated (Max) :
0.299 7.60mm
Factory Lead Time :
7 Weeks
Width :
1.7018mm
Feature :
Current Sense, Flame Proof, Non-Inductive, Pulse Withstanding, Safety
Max Operating Temperature :
275°C
Operating Temperature :
-65°C~275°C
Length :
11.4046mm
Tolerance :
±1%
Resistance :
30mOhms
Height :
7.5946mm
Max Power Dissipation :
1W
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Size / Dimension :
0.449Lx0.067W 11.40mmx1.70mm
Min Operating Temperature :
-65°C
Datasheets
MSR1-0R03F1
Riedon MSR1-0R03F1
30mOhms, 1W, Metal Element,