MSR1-0R015F1
Mfr.Part #
MSR1-0R015F1
Description
RES 0.015 OHM 1% 1W RADIAL
Height Seated (Max) :
0.299 7.60mm
Tolerance :
±1%
Number of Terminations :
2
Height :
7.5946mm
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Length :
11.4046mm
Max Operating Temperature :
275°C
Operating Temperature :
-65°C~275°C
Width :
1.7018mm
Min Operating Temperature :
-65°C
MSR
Factory Lead Time :
7 Weeks
Resistance :
15mOhms
Power (Watts) :
1W
Feature :
Current Sense, Flame Proof, Non-Inductive, Pulse Withstanding, Safety
Max Power Dissipation :
1W
Published :
Size / Dimension :
0.449Lx0.067W 11.40mmx1.70mm
Datasheets
MSR1-0R015F1
Riedon MSR1-0R015F1
15mOhms, 1W, Metal Element,