MSR1-0R025F1
Mfr.Part #
MSR1-0R025F1
Description
RES 0.025 OHM 1% 1W RADIAL
Radial
Width :
1.7018mm
Max Power Dissipation :
1W
1 (Unlimited)
Max Operating Temperature :
275°C
Height :
7.5946mm
Tolerance :
±1%
Length :
11.4046mm
Resistance :
25mOhms
Operating Temperature :
-65°C~275°C
Height Seated (Max) :
0.299 7.60mm
Min Operating Temperature :
-65°C
Size / Dimension :
0.449Lx0.067W 11.40mmx1.70mm
Factory Lead Time :
7 Weeks
Power (Watts) :
1W
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Datasheets
MSR1-0R025F1
Riedon MSR1-0R025F1
25mOhms, 1W, Metal Element,