MSR1-0R1F1
Mfr.Part #
MSR1-0R1F1
Description
RES 0.1 OHM 1% 1W RADIAL
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-65°C~275°C
Published :
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Composition :
Metal Element
Factory Lead Time :
7 Weeks
Height Seated (Max) :
0.299 7.60mm
Size / Dimension :
0.449Lx0.067W 11.40mmx1.70mm
Resistance :
100MOhm
Height :
7.5946mm
Max Power Dissipation :
1W
Datasheets
MSR1-0R1F1
Riedon MSR1-0R1F1
100mOhm, Metal Element,