MCR25JZHFL1R60
Mfr.Part #
MCR25JZHFL1R60
Description
RES SMD 1.6 OHM 1% 1/2W 1210
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
Published :
Tolerance :
±1%
Series :
MCR
Mounting Feature :
Surface Mount
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Ratings :
AEC-Q200
ECCN Code :
EAR99
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
2
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Reference Standard :
TS 16949
Packing Method :
TR, Embossed, 7 Inch
Composition :
Thick Film
Surface Mount :
Max Power Dissipation :
500mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C