MCR10EZPJ2R7
Mfr.Part #
MCR10EZPJ2R7
Description
RES SMD 2.7 OHM 5% 1/8W 0805
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Published :
Power Rating :
125mW
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Construction :
RECTANGULAR
Temperature Coefficient :
±400ppm/°C
Voltage - Rated DC :
150V
Tolerance :
±5%
Resistance :
2.7Ohm
Height :
550μm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Power (Watts) :
0.125W 1/8W