MCR10EZPF3401
Mfr.Part #
MCR10EZPF3401
Description
RES SMD 3.4K OHM 1% 1/8W 0805
609.6μm
ECCN Code :
EAR99
Contact Plating :
Tin
TR, Paper, 7 Inch
Lead Free :
Lead Free
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Resistance :
3.4kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
2
Case Code (Imperial) :
Power Rating :
100mW
Radiation Hardening :
No
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Voltage - Rated DC :
150V
Max Power Dissipation :
125mW
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Case Code (Metric) :
Tolerance :
±1%
Datasheets
MCR10EZPF3401
ROHM Semiconductor MCR10EZPF3401
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, MCR Series, Thick Film, 3.4kOhm, 0.125W 1/8W, ±1%, -55°C~155°C