LTR50UZPJ750
Mfr.Part #
LTR50UZPJ750
Description
RES SMD 75 OHM 1W 2010 WIDE
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Terminal Finish :
Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Feature :
Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Factory Lead Time :
10 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
JESD-609 Code :
e3
Power (Watts) :
1W
Resistance :
75Ohm
Size / Dimension :
0.098Lx0.197W 2.50mmx5.00mm
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Tolerance :
±5%
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Ratings :
AEC-Q200
Tape and Reel (TR)
Datasheets
LTR50UZPJ750
ROHM Semiconductor LTR50UZPJ750
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, LTR Series, Thick Film, 75Ohm, 1W, ±5%, -55°C~155°C