FMMTH10TC
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
FMMTH10TC
Manufacturer
Diodes Incorporated
Package / Case
TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Datasheet
Download
Description
RF TRANS NPN 25V 650MHZ SOT23-3
Manufacturer :
Diodes Incorporated
Product Category :
Transistors - Bipolar (BJT) - RF
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Lead Free :
Lead Free
Height :
1mm
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce :
60 @ 4mA 10V
Element Configuration :
Single
Voltage - Rated DC :
25V
Transistor Type :
NPN
Length :
3.05mm
Width :
1.4mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C TJ
Emitter Base Voltage (VEBO) :
3V
Collector Emitter Voltage (VCEO) :
25V
Collector Base Voltage (VCBO) :
30V
Mount :
Surface Mount
RoHS Status :
RoHS Compliant
Base Part Number :
FMMTH10
Weight :
7.994566mg
Current Rating :
25mA
Noise Figure (dB Typ @ f) :
3dB ~ 5dB @ 500MHz
Collector Emitter Breakdown Voltage :
25V
Gain Bandwidth Product :
650MHz
Mounting Type :
Surface Mount
Max Power Dissipation :
330mW
Published :
Package / Case :
TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Packaging :
Tape and Reel (TR)
hFE Min :
60
Max Collector Current :
25mA
Continuous Collector Current :
25mA