ESR03EZPF7504
Mfr.Part #
ESR03EZPF7504
Description
RES SMD 7.5M OHM 1% 1/4W 0603
Working Voltage :
150V
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Resistance :
7.5mOhm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm