AA0402JR-07430RL
Mfr.Part #
AA0402JR-07430RL
Description
RES SMD 430 OHM 5% 1/16W 0402
Height Seated (Max) :
0.015 0.37mm
Resistance :
430Ohm
Max Power Dissipation :
63mW
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±5%
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Temperature Coefficient :
±150ppm/°C
Datasheets
AA0402JR-07430RL
YAGEO AA0402JR-07430RL
AA Series, Thick Film, 430Ohm, 0.063W 1/16W, ±5%, -55°C~155°C