AA0402FR-0710R2L
Mfr.Part #
AA0402FR-0710R2L
Description
RES SMD 10.2 OHM 1% 1/16W 0402
Temperature Coefficient :
±150ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.015 0.37mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Resistance :
10.2Ohm
Max Power Dissipation :
63mW
Datasheets
AA0402FR-0710R2L
YAGEO AA0402FR-0710R2L
AA Series, Thick Film, 10.2Ohm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C