515D476M025JA8PE3
Mfr.Part #
515D476M025JA8PE3
Description
CAP ALUM 47UF 20% 25V RADIAL
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Size / Dimension :
0.197Dia 5.00mm
Packaging :
Tape and Box (TB)
Contact Plating :
Copper, Tin
Factory Lead Time :
21 Weeks
Max Operating Temperature :
85°C
Ripple Current @ Low Frequency :
115mA @ 120Hz
Lead Pitch :
2.0066mm
Tolerance :
±20%
Height Seated (Max) :
0.433 11.00mm
515D
Voltage - Rated :
25V
Polarity :
Polar
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 85°C
Published :
Min Operating Temperature :
-40°C
Capacitance :
47μF
Ripple Current :
115mA
Lead Spacing :
0.079 2.00mm
Ripple Current @ High Frequency :
230mA @ 10kHz
Datasheets
515D476M025JA8PE3
Vishay / Sprague 515D476M025JA8PE3
515D 47μF Capacitor ±20% Tape & Box (TB) Through Hole 115mA 0.197Dia 5.00mm -40°C~85°C Polar 2.0066mm Radial, Can