515D105M100JA8PE3
Mfr.Part #
515D105M100JA8PE3
Description
CAP ALUM 1UF 20% 100V RADIAL
Lead Pitch :
2.0066mm
Lead Spacing :
0.079 2.00mm
Applications :
GENERAL PURPOSE
Published :
Factory Lead Time :
13 Weeks
Voltage - Rated :
100V
Tolerance :
±20%
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 85°C
Ripple Current @ Low Frequency :
21mA @ 120Hz
Height Seated (Max) :
0.433 11.00mm
Ripple Current :
21mA
Series :
515D
Max Operating Temperature :
85°C
Ripple Current @ High Frequency :
42mA @ 10kHz
Polarization :
Polar
Min Operating Temperature :
-40°C
Size / Dimension :
0.197Dia 5.00mm
Polarity :
Polar
Packaging :
Tape and Box (TB)
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Capacitance :
1μF
Datasheets
515D105M100JA8PE3
Vishay / Sprague 515D105M100JA8PE3
515D 1μF Capacitor ±20% Tape & Box (TB) Through Hole 21mA 0.197Dia 5.00mm -40°C~85°C Polar 2.0066mm Radial, Can