515D337M025CC6CE3
Mfr.Part #
515D337M025CC6CE3
Description
CAP ALUM 330UF 20% 25V RADIAL
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Capacitance :
330µF
Ripple Current @ Low Frequency :
420mA @ 120Hz
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Size / Dimension :
0.394Dia 10.00mm
Tolerance :
±20%
Packaging :
Bulk
Published :
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 85°C
Factory Lead Time :
21 Weeks
Polarity :
Polar
Max Operating Temperature :
85°C
Ripple Current @ High Frequency :
630mA @ 10kHz
Lead Pitch :
5.0038mm
Voltage - Rated :
25V
Height Seated (Max) :
0.492 12.50mm
Ripple Current :
420mA
Min Operating Temperature :
-40°C
Datasheets
515D337M025CC6CE3
Vishay / Sprague 515D337M025CC6CE3
515D 330μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 420mA 0.394Dia 10.00mm -40°C~85°C Polar 5.0038mm Radial, Can