515D227M025BB8PE3
Mfr.Part #
515D227M025BB8PE3
Description
CAP ALUM 220UF 20% 25V RADIAL
Ripple Current @ High Frequency :
480mA @ 10kHz
Ripple Current @ Low Frequency :
320mA @ 120Hz
Min Operating Temperature :
-40°C
Mount :
Through Hole
Max Operating Temperature :
85°C
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Packaging :
Tape and Box (TB)
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 85°C
Height Seated (Max) :
0.453 11.50mm
Ripple Current :
320mA
Voltage - Rated :
25V
Lead Pitch :
3.5052mm
Lead Spacing :
0.138 3.50mm
Factory Lead Time :
6 Weeks
Polarity :
Polar
Capacitance :
220μF
Size / Dimension :
0.315Dia 8.00mm
Tolerance :
±20%
Datasheets
515D227M025BB8PE3
Vishay / Sprague 515D227M025BB8PE3
515D 220μF Capacitor ±20% Tape & Box (TB) Through Hole 320mA 0.315Dia 8.00mm -40°C~85°C Polar 3.5052mm Radial, Can