515D226M025JA8PE3
Mfr.Part #
515D226M025JA8PE3
Description
CAP ALUM 22UF 20% 25V RADIAL
Size / Dimension :
0.197Dia 5.00mm
Lead Spacing :
0.079 2.00mm
Height Seated (Max) :
0.433 11.00mm
Ripple Current @ Low Frequency :
51mA @ 120Hz
Voltage - Rated :
25V
Ripple Current @ High Frequency :
102mA @ 10kHz
Packaging :
Tape and Box (TB)
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 85°C
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Tolerance :
±20%
Polarity :
Polar
Min Operating Temperature :
-40°C
Lead Pitch :
2.0066mm
Published :
Factory Lead Time :
15 Weeks
Max Operating Temperature :
85°C
Capacitance :
22µF
Ripple Current :
51mA
Datasheets
515D226M025JA8PE3
Vishay / Sprague 515D226M025JA8PE3
515D 22μF Capacitor ±20% Tape & Box (TB) Through Hole 51mA 0.197Dia 5.00mm -40°C~85°C Polar 2.0066mm Radial, Can