515D107M063CC6CE3
Mfr.Part #
515D107M063CC6CE3
Description
CAP ALUM 100UF 20% 63V RADIAL
Packaging :
Bulk
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Tolerance :
±20%
Lead Pitch :
5.0038mm
Voltage - Rated :
63V
Min Operating Temperature :
-40°C
Capacitance :
100μF
Ripple Current @ High Frequency :
450mA @ 10kHz
Height Seated (Max) :
0.492 12.50mm
Package / Case :
Radial, Can
Published :
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 85°C
Ripple Current @ Low Frequency :
300mA @ 120Hz
Polarity :
Factory Lead Time :
49 Weeks
Ripple Current :
300mA
Size / Dimension :
0.394Dia 10.00mm
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Mounting Type :
Through Hole
Max Operating Temperature :
85°C
Datasheets
515D107M063CC6CE3
Vishay / Sprague 515D107M063CC6CE3
515D 100μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 300mA 0.394Dia 10.00mm -40°C~85°C Polar 5.0038mm Radial, Can