515D106M200CD6AE3
Mfr.Part #
515D106M200CD6AE3
Description
CAP ALUM 10UF 20% 200V RADIAL
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 85°C
Voltage - Rated :
200V
Max Operating Temperature :
85°C
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Min Operating Temperature :
-40°C
Ripple Current :
70mA
Size / Dimension :
0.394Dia 10.00mm
Tolerance :
±20%
Packaging :
Bulk
Capacitance :
10μF
Height Seated (Max) :
0.630 16.00mm
Factory Lead Time :
13 Weeks
Ripple Current @ High Frequency :
112mA @ 10kHz
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Polarization :
Polar
Polarity :
Lead Pitch :
5.0038mm
Ripple Current @ Low Frequency :
70mA @ 120Hz
Datasheets
515D106M200CD6AE3
Vishay / Sprague 515D106M200CD6AE3
515D 10μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 70mA 0.394Dia 10.00mm -40°C~85°C Polar 5.0038mm Radial, Can